Kaip prižiūrėti patalynę

Comments (0)

Kaip prižiūrėti patalynę
Šiandien kalbėsime apie tai kaip prižiūrėti natūralių ir sintetinių pluoštų patalynę. Ko gero, ne vienam iš mūsų, yra tekę išmesti naujutėlaitį daiktą vos tik išskalbus ar ištraukus iš džiovyklės. Tam, kad tokių atvejų nebūtų, rekomenduojame atidžiai skaityti etiketes. Paprastai gamintojai pateikia tekstilės gaminio priežiūros instrukciją. Tačiau, be viso to, dar yra svarbu žinoti bendras audinių charakteristikas, tad pasistengsime trumpai aprašyti kiekvieną audinį iš kurio gaminama patalynė ar rankšluosčiai:
Bambukas
Pastaruoju metu populiarėja gaminiai iš bambuko pluošto. Bambuko rankšluosčiai ar patalynės užvilkimai yra labai mėgiami dėl minkštumo, švelnumo, ekologiškumo. Tačiau prižiūrint bambukinę patalynę ar rankšluosčius vertėtų įsidėmėti keletą svarbių dalykų:
1. Bambuko pluoštas yra labai jautrus skalbimui. Kartu nederėtų skalbti kitų drabužių, kadangi esant trinčiai su kitais tekstilės gaminiais galimas taip vadinamas burbuliavimasis.
2. Paprastai bambuko rankšluosčius ar patalynę galima skalbti iki 60 laipsnių temperatūroje, nustatant grežimo funkciją iki 600/min apsukų.
3. Galima lyginti vidutine temperatūra, tačiau negalima valyti chemiškai arba balinti.
Medvilnė - drobė
Medvilnė visuomet mėgiama, juk tai kvėpuojantis ir ilgaamžis audinys. Tačiau prižiūrint medvilnės patalynę vėlgi turime patarimų:
1. Paprastai medvilnę galima virinti iki 90 laipsnių, bet jokiu būdu to nedarykite, jeigu patalynė yra tamsi arba ryški. Skalbimas ypatingai aukštoje temperatūroje padidina blukimo tikimybę. Jeigu jau taip nutiko, kad reikia naikinti bakterijas ar virusus po ligos, tuomet drobinę patalynę lyginkite, kad ir pačioje aukščiausioje temperatūroje. Tokiu atveju nesugadinsite patalynės spalvų ir aukštoje lyginimo temperatūroje tikrai žus visos bakterijos. Tamsių spalvų drobės patalynę rekomenduojama skalbti 30-40 laipsnių temperatūroje.
2. Atsargiai! Ar žinojote jog medvilnė-drobė yra jautri džiovinimui? Taigi, džiovinimas džiovyklėje, o jeigu dar ir temperatūra aukšta, stipriai padidina susitraukimo tikimybę! Todėl manopatalyne.lt pataria drobinės patalynės džiovyklėje nedžiovinti.
3. Drobės patalynės komplektai yra siuvami 2-3 cm. platesni nei nurodyta Jūsų užsakyme, kadangi minimalus sutraukimas po skalbimo šiam pluoštui yra būdingas.
4. Kaip ir visa medvilnės patalynė skalbiama turėtų lengvai vartytis, tad stebėkite ir apsukų skaičių.
Medvilnė - satinas
Satinas - nuo senų laikų laikomas karališku audiniu. Tankiai austas, tačiau plonas ir be galo švelnus audinys. Bet vėlgi atkreipiame Jūsų dėmesį, kad geras satinas, tai satinas iš medvilnės, o jo priežiūroje svarbūs keli momentai:
1. Skalbimo temperatūra 40-60 laipsnių, priklausomai nuo audinio spalvos. Kuo spalva tamsesnė, tuo temperatūra turėtų būti žemesnė.
2. Jeigu satino patalynėje yra užtrauktukai - labai svarbu juos prieš skalbiant užsegti.
3. Skalbti rekomenduojama užvalkalus išvertus į blogąją pusę.
4. Lyginti satiną yra labai malonu, kadangi, tai audinys, kuris labai lengvai ir greitai lyginasi. Lyginimo rėžimą, rekomenduojame, pasirinkti skirtą medvilnės audiniams lyginti.
5. Rekomenduojame su satino patalyne neskalbti kitos sudėties gaminių, ypatingai venkite frotinių rankšluosčių ar paklodžių, kadangi grubus pluoštas gali sugadinti satino patalynę.
Mikropluoštas
Sintetinis audinys, neblunka, nedažo. Tobulas patalynės komplektas iš mikropluošto skirtas trumpam naudojimui,tarkim svečiams. Labai greitai džiūsta, jo nereikia lyginti.
1. Skalbti mikropluošto patalynę rekomenduojame 40 laipsnių temperatūroje.
2. Jeigu vis tik lyginsite - pasirinkite neaukštą lyginimo temperatūrą.
Taigi, jeigu norite, kad patalynė tarnautų ilgiau, skirkite laiko priežiūros instrukcijos analizei, bei bendrai audinių charakteristikai.